נכות רפואית בשל קרע בגיד הסופראספינטוס בכתף
פציעה בכתף עשויה להתאפיין בפגיעה תפקודית קשה לה השלכות רבות על מהלך חייו של ...
[לידיעה המלאה]
כל מה שרצית לדעת על זכויות חולי קרוהן
[לידיעה המלאה]
זכויות נלוות למקבלי קצבת נכות כללית
[לידיעה המלאה]
 

פיצוי עבור קרע במניסקוס


מהו מניסקוס ?

המניסקוס או בשמו הלועזי Meniscus Articularis בנוי מרקמה סחוסית וממוקם בין הירך לשוק. צורתו כחצי סהר ומכאן גם שמו העברי "סהרון" .

בכל ברך ישנם 2 מניסקוסים, צידי ותיכון, אשר משמשים, בין היתר, כמעין בולמי זעזועים ובעת פעילות מאומצת מטרתם לווסת את העומס המצטבר על המפרק ובאופן זה להקטין את האפשרות של פגיעה בברך.     

קרע במניסקוס 

המניסקוס הוא רקמה פגיעה וחבלה ישירה לברך, מעידה, או סיבוב פתאומי של הרגל עלולים להוביל לקריעתו. לעיתים, קרע חלקי או שלם של המניסקוס יכול להיגרם מפעילות מרובה הנמשכת לאורך זמן, בין אם זה במסגרת עבודה פזית או במסגרת פעילות ספורט, בין אם זה לספורטאי החובב או המקצוען. 

קרע במניסקוס עשוי להתאפיין בהגבלות תנועה, כאבים ברגליים, נפיחות, קושי ביישור, תחושה של נעילת הברך, אי יציבות ובריחת ברך וכיוצא בזה.

חשוב להבין, כי פגיעה זו עשוייה, במקרים רבים, להקנות לנפגע נכות רפואית בשיעור של % 10 או יותר.       

כמה כסף אפשר לקבל ?

ברור שככל שתיפסק לנפגע נכות היא עשוייה לזכותו בפיצוי כספי. 

גובהו של הפיצוי תלוי בחוק הספציפי מכוחו תוגש התביעה, מצבו הרפואי והתפקודי של אותו נפגע , הטיפול הרפואי לו הוא נזקק ושיעור דרגת הנכות שתיפסק לו.  

טולו מקרה בו נפגע עובד, מחסנאי במקצועו, תוך כדי ועקב עבודתו, שעה שעסק בסידור מדפי המחסן ובעודו עומד על סולם קרס זה תחתיו והוא נחבט קשות בברך רגל ימין.

העובד שהחל סובל מכאבים עזים הפסיק את עבודתו ופנה לקבלת טיפול בקופת חולים, שם עבר סדרה מקפת של בדיקות אשר בסיומה אובחן כסובל מקרע חלקי של המניסקוס.

אם נתייחס למקרה שלעיל, שאז בהתאם לחוק הביטוח הלאומי, עשוי אותו עובד להיות זכאי לפיצוי כספי במידה ותיפסק לו נכות רפואית בשיעור של % 9 ומעלה. ככל שתיפסק לו נכות בדרגה של % 19 הוא יהא זכאי לתשלום הקרוי, מענק חד פעמי.

הביטוח הלאומי מחשב את שיעור המענק החדג פעמי מגובה שכרו של העובד שקדם לאירוע התאונה- כמובן שככל ששכרו של העובד גבוה יותר יש סיכוי כי גובה הפיצוי שלו יהא רב יותר. 

בהנחה ששכרו של העובד ברבע השנה שקדמה לתאונה עמד על 7,000 ש"ח נטו לחודש והנכות הצמיתה שתיפסק לו בשל הפגימה תעמוד על % 10 . הוא יהא זכאי למענק חד פעמי שעשוי להגיע לסך של 30,000 ש"ח לערך. 

כמובן שלא בכך הוא מיצה הנפגע את זכותו. במאמר זה דיברנו רק על הזכות לקבלת מענק חד פעמי, בעוד שלעיתים עשויה להיפסק לו גם דרגת נכות זמנית - בתקופת החלמתו או אי כושרו. 

קרע במניסקוס לא נרפא מהר, ולעיתים נזקק הנפגע לימי מחלה מרובים לצורך מנוחה וקבלת טיפול רפואי ולא פעם הוא נאלץ לעבור ניתוח לתיקון הנזק, דבר שעלול להאריך עוד יותר את תקופת החלמתו. 
 
במקרים אלה, עשוי הנפגע לקבל גם קצבה חודשית שסכומה יחושב על פי שיעור הנכות הזמנית שתיפסק לו, וזאת מעבר לאותו לאותו מענק חד פעמי. 

 
 
אל תוותרו על הכסף שמגיע לכם ?
                             אנו נסייע לכם למצות את זכותכם ולקבל את מירב הפיצוי שניתן